Zoo Med PowerSun UV

Varianta

1600
1 999,00 Kč

1 999,00 Kč

Ihned k odeslání, dodací lhůta 1-3 pracovní dny.
  • Doprava zdarma u objednávek nad 999,00 Kč

  • Snadná a bezpečná platba

  • Bezplatné vrácení zboží

Popis

ZooMed PowerSun UV poskytuje plazům v zajetí mnoho známých výhod přirozeného slunečního světla , protože prostřednictvím jednoho jediného zdroje dodává UVA, UVB, viditelné světlo a teplo. Plazi tak mohou stejně jako v přírodě regulovat přísun UVA a UVB záření. Rtuťová výbojka PowerSun UV s předřadníkem pomůže v kombinaci s dobrou stravou u mnoha plazů předcházet nedostatku vápníku a metabolické osteopatii, popř. tyto problémy léčit.

Zoo Med PowerSun UV je velmi jasné svítidlo s vysokým podílem UV záření. Z hlediska světelných parametrů je PowerSun skvělou alternativou HQI osvětlení.

Optimálně osvítí terárium a zvířata mají dodatečný přísun důležitých UV paprsků, které jsou i na větší vzdálenosti účinnější než u zářivek (optimální vzdálenost od zvířete cca 60 cm). Jelikož výkon UV záření není tak vysoký jako u Osram Ultra Vitalux žárovky, hodí se PowerSun k celodennímu používání. Kvůli vydávání tepla však lze tuto žárovku používat pouze v dostatečně velkých teráriích. Díky integrovanému předřadníku lze Zoo Med PowerSun namontovat do každé lampy s porcelánovou objímkou E27.

Instalaci do zahnutých patic nedoporučujeme, neboť pak dochází ke kumulaci horka v lampě, což snižuje její životnost. Speciálně u varianty 100 W se může stát, že se lampa bude kvůli přehřátí pravidelně vypínat.

Bezpečnostní upozornění:

Tato žárovka vyzařuje UVA paprsky (ultrafialové záření A) a UVB paprsky (ultrafialové záření B) a je určená pouze pro použití u plazů. Nikdy se nedívejte přímo do svítící UV lampy. Dbejte na to, aby se lampa nedostala do kontaktu s vodou. V případě rozbití nebo prasknutí skla žárovky žárovku vypněte a (po vychladnutí) zlikvidujte.

Dbejte na volbu správné žárovky:

PowerSun UV žárovka o výkonu 160 wattů je určena do velkých terárií a pro veterinární účely. Do středně velkých terárií se lépe hodí 100wattová žárovka. Zajistěte, aby minimální vzdálenost mezi povrchem žárovky a zvířetem byla 30 cm, čímž zároveň zajistíte teplotní a UV gradient v teráriu. Minimální velikost terária pro použití PowerSun žárovky o výkonu 100 wattů činí 150 litrů. Minimální velikost terária pro použití PowerSun žárovky o výkonu 160 wattů činí 225 litrů. Pokud chcete žárovku umístit uvnitř terária, činí minimální velikost pro 100 wattů 350 litrů a pro 160 wattů 450 litrů (doporučujeme minimálně 120 cm × 50 cm × 60 cm).

Číslo produktu
1000014198